ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ ВИКОНАТИ СЬОГОДНІШНЮ РЕЗОЛЮЦІЮ ПАРЄ ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВ ОПОЗИЦІЇ

71f63559cce1e27acc77876ff78690b2

Заява партії

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від влади виконати сьогоднішню резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка закликає Україну дотримуватися прав опозиції, забезпечити політичний плюралізм, дати можливість опозиції виконувати свою роль в повному обсязі, імплементувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про люстрацію. Ми солідарні з позицією ПАРЄ про неприпустимість колективного застосування люстрації, поширення її на виборні посади і використання для боротьби з опонентами.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК підтримує вимоги ПАРЄ забезпечити повне розслідування злочинів, скоєних на Майдані і в Одесі. Ми поділяємо стурбованість асамблеї мовними законопроектами української влади, спрямованими на звуження існуючих прав національних меншин, її вимоги враховувати в процесі проведення децентралізації етнічний склад і специфіку історично сформованих регіонів.

Виконання рекомендацій Венеціанської комісії українським парламентом — незмінна вимога всіх європейських структур протягом останніх півтора року. У жовтні минулого року ПАРЄ у своїй резолюції також закликала українську владу розглянути рекомендації Венеціанської комісії і внести відповідні правки в закон про люстрацію.

Ця вимога не була виконана. Питання про люстрацію навіть не ставилося до порядку денного Верховної Ради. Закон «Про очищення влади» став для нинішнього керівництва України зручним інструментом для боротьби з опонентами, і тому парламент ігнорує вимоги європейських структур.

У своїй резолюції ПАРЄ висловила стурбованість утисками опозиції і проблемами з дотриманням прав людини в Україні через закон про люстрацію. Вона настійно закликає Верховну Раду невідкладно прийняти поправки до цього закону, які були підготовлені у співпраці з Венеціанською комісією.

Резолюція ПАРЄ підтримує всі рекомендації, що містяться в підсумковому висновку Венеціанської комісії. Йдеться про неприпустимість колективного застосування люстрації, поширення її на виборні посади і використання для розправи над політичними опонентами. Також ПАРЄ зажадала від української влади дотримуватися прав опозиції, забезпечити політичний плюралізм і провести повне розслідування злочинів, скоєних на Майдані і в Одесі в 2014 році.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає поставити питання про зміну закону про люстрацію до порядку денного на першому сесійному тижні лютого. Ми також вимагаємо від влади виконати всі пункти резолюції ПАРЄ, включаючи повне і об’єктивне розслідування розстрілів на Майдані і «Одеської Хатині», не допустити прийняття мовних законопроектів, які розколюють суспільство. Влада, яка заявляє про незмінність курсу на євроінтеграцію, не має права ігнорувати вимоги Євросоюзу.